Relacja z zawodów Slalom Gigant

Po raz trzeci narciarze rywalizowali na stokach Ski Areny Szrenica o Puchar Rektora Akademii im. Jakuba z Paradyża oraz Familijny Puchar Cadeta. Zawody odbyły się 11 marca na stoku Świąteczny Kamień, trasa Slalomu Giganta nie należała do najłatwiejszych i wielkie gratulacje należą się wszystkim jego uczestnikom, którzy odważyli się z nim zmierzyć. Udział w rywalizacji wzięło 52 narciarzy głównie z zachodniej części Polski od Szczecina, przez Gorzów Wlkp., Zieloną Górę, Nową Sól, Jawor, Bielawę i Szklarską Porębę.
Puchar Rektora w tym roku wywalczył Wiktor Żmudziński reprezentujący Szklarską Porębę, natomiast wśród kobiet wygrała Gabriela Żmudzińska (starsza siostra), która nie oddała zdobytego w ubiegłym roku miejsca innym rywalkom.
Familijny Puchar Cadeta trafił w ręce zwycięzców, dzięki udziałowi w rywalizacji Taty obojga uczestników, Pana Miłosza Żmudzińskiego.
W kategorii studentów reprezentujących Akademię wygrała Monika Kaczmarek wśród kobiet oraz Adrian Walaszczyk wśród mężczyzn.

Pozostałe wyniki w kategoriach wiekowych znajdują się w załączniku, natomiast pierwsza dziesiątka OPEN prezentuje się następująco:

1. Żmudziński Wiktor Szklarska Poręba 18.97
2. Wołoszyn Arkadiusz AJP Gorzów 19.18
3. Pala Michał Bielawa 19.48
4. Michnicki Rafał Szklarska Poręba19.69
5. Zimny Kacper Gorzów Wlkp. 19.71
6. Żmudzińska Gabriela Szklarska Poręba 19.76
7. Żmudziński Miłosz Szklarska Poręba 19.77
8. Biernat Maksymilian Szklarska Poręba 20.03
9. Kuriańska-Wołoszyn Joanna AJP Gorzów 20.93
10. Zbyszyński Zbigniew Zielona Góra 21.64

Po więcej zdjęć zapraszamy na FB