Jak to się zaczęło? - Obozy i kolonie - CT CADET - Patent na przygodę

Jak to się zaczęło?

Wszystko zaczęło się od Młodzieżowego Klubu Żeglarskiego Cadet, który założyłem, razem z przyjaciółmi, w 1993 roku. Zajęcia sportowe, treningi, wyjazdy na regaty i obozy, to czas świetnej zabawy, ale również zdobywanie doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą. Studia na AWF w Gorzowie Wielkopolskim, kierunek nauczycielski i równolegle na AWF w Gdańsku, na kierunku trenerskim z żeglarstwa, pogłębiły moje zainteresowania. Wtedy jeszcze tego nie wiedziałem, ale cała przygoda z MKŻ Cadet zaszczepiała we mnie chęci do organizowania przygód wspólnie z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Uczyła organizacji i rozwiązywania problemów podczas wyjazdów sportowych.

W 1998 roku rozpocząłem pracę w Szkole Podstawowej i zająłem się organizacją aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Wtedy rozpoczęły się roczne cykle, zgodnie z którymi pracujemy do dziś w Cadecie. Latem organizowałem obozy żeglarskie dla młodzieży, a zimą narciarskie. To już było to, co robimy dziś w CT Cadet. Brakowało tylko kropki nad „i”.

Osiem lat później, w 2006 roku podjąłem jedną z najtrudniejszych decyzji w moim zawodowym życiu. Zrezygnowałem z pracy w szkole i założyłem prywatną firmę pod nazwą Centrum Turystyczne Cadet. Od tamtej pory pracuję na swoje konto, budując markę CT Cadet, dzięki czemu zyskuję coraz więcej zadowolonych klientów.

Ale praca to nie wszystko. Jestem pasjonatem wielu dyscyplin m.in. żeglarstwa, narciarstwa zjazdowego i biegowego, ale moją największą sportową pasją jest od wielu lat windsurfing. Korzystam z każdej okazji by pływać, dzięki czemu podróżuję i poznaję wielu interesujących ludzi. Świadomie zachęcam innych do windsurfingu i różnych sportów wodnych, a działalność CT Cadet to dla mnie największa okazja do tego.

Historia Cadeta, to także historia rodzinna! Przez szereg lat, swój duży wkład w rozwój i działalność firmy miała Anna Bezulska. A teraz, po wielu latach bycia najbardziej aktywnym uczestnikiem kolonii i obozów, do kadry CT Cadet dołączyła moja córka – Kinga.

Jeżdżę na zawody, regaty, pływam w rejsy – aktywnie odpoczywam ciesząc się życiem. Zapraszam wszystkich do udziału w moim patencie na przygodę

Michał Bezulski

Nasza historia w skrócie

1993

Powstanie MKŻ CADET

1994 – 1997

Praca w Klubie i współorganizowanie pierwszych obozów dla dzieci.

1998-2005

Praca w szkole. Organizacja obozów żeglarskich i narciarskich.

2006

Założenie Centrum Turystyczne Cadet.

2006 – 2012

Letnie obozy w miejscowości Długie. Opracowanie autorskiego programu Obozów Sportów Wodnych. Zimowe obozy narciarsko-snowboardowe w Austrii i Włoszech.

2009 – 2011

Obozy windsurfingowe i jazdy konnej w Łebie.

2011

Otwarcie salonu sprzedaży CT CADET w Gorzowie Wlkp.

2013 – 2014

Obozy Letnie Camp Cadet w miejscowości Lubiatów. Wprowadzenie do sprzedaży kolejnych produktów: militarnych, tanecznych, artystycznych, tenisowych. Organizacja Zielonych Szkół.

2015 – do dziś

Obozy windsurfingowe i jazdy konnej w Łebie. Obozy letnie i zielone szkoły w Camp Cadet, w miejscowości Bachorze. Obozy Narciarsko-Snowboardowe w Austrii.